تبلیغات
Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ بارسلونا - بدترین شکست تاریخ بارسا در رقابت های اروپایی
welcome to fcbarcelona

بدترین شکست تاریخ بارسا در رقابت های اروپایی

پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 08:52 ب.ظ

نویسنده : مهدی علی محمدی
آبی اناری ها هیچ وقت در رقابت های اروپایی با اختلاف بیش از 4 گل در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مغلوب حریف شان نشده بودند
بایرن مونیخ فینالیست شد/ بارسلونا 0 - بایرن مونیخ 3 (گزارش لحظه به لحظه)

سایت گل- باخت 0-3 بارسلونا مقابل بایرن مونیخ در دیدار 4شنبه شب لیگ قهرمانان اروپا در دور برگشت مرحله نیمه نهایی و باخت 0-4 مقابل باواریایی ها در بازی رفت باعث شد تا بارسا با تقبل یک باخت 0-7 در مجموع دو دیدار از رسیدن به فینال ومبلی ناکام بماند.

بدین ترتیب بدترین شکست تاریخ باشگاه بارسلونا در رقابت های اروپایی رقم خورد. این تیم هرگز در مجموع دو دیدار رفت و برگشت در رقابت های اروپایی با اختلاف گلی بیش از 4 گل مغلوب تیمی نشده بود.

البته آنها یک بار در مجموع دو دیدار رفت و برگشت در فینال جام فریاس (جام یوفا/ لیگ اروپای کنونی) در فصل 2-1961 ،هفت گل مقابل والنسیا دریافت کردند و درنهایت این دو بازی  با نتیجه کلی 3-7 به نفع والنسیا به پایان رسید ولی امسال شاگردان تیتو با وجود دریافت 7 گل،نتوانستند حتی یک بار هم دروازه مانوئل نویر را باز کنند.

طبق گزارش روزنامه آ.اس ، بامروری بربازیهای نیمه نهایی جام اروپا ،برای رسیدن به چنین برد قاطعانه ای باید به سال 1964 رفت. در آن سال رئال ماردید با نتیجه نهایی 1-8 زوریخ سوئیس را از پیش رو برداشت.در رقابت های جام یوفای فصل 1-2000 هم به نتیجه مشابهی برمی خوریم و جالب اینجاست که این نتیجه هم درمصاف یک تیم آلمانی مقابل یک تیم اسپانیایی به دست آمده بود. این بار نتیجه برای تیم اسپانیایی دل نشین بود: برد 2-9 آلاوس مقابل کایزرسلاترن

بارسلونا بعد از مایورکا دومین تیم اسپانیایی است که با3 یا بیش از سه گل در هر دو دیدار رفت و برگشت در یک تورنمنت اروپایی مغلوب حریف شده. مایورکا در جام یوفا در سال 2004 در مجموع دو دیدار رفت وبرگشت با نتیجه 1-7 مغلوب نیوکاسل شده بود و سویا درمرحله یک چهارم پایانی جام اروپا در  سال 1958 با نتیجه کلی 2-10 مقابل رئال مادرید شکست خورده بود و این بزرگترین تحقیر یک تیم اسپانیایی دراروپا بود که به دست یک تیم اسپانیایی دیگر رقم خورد.

البته بارسلونایی ها در لیگ های داخلی شکستی بدتر از این در مجموع دو دیدار رفت و برگشت را تجربه کرده اند. در جام حذفی سال 1946 بود که سویا با نتیجه 1-8 از سد بارسلونا عبور کرد.

درحالی که دربازی 4شنبه شب نتیجه منفی و ضعیف دیگری برای بارسلونا رقم خورد، بایرن توانست شب رویایی دیگری را درتاریخش ثبت کند. چون ازسال 1960 به بعد هیچ تیمی نتوانسته بود که در مجموع دو دیدار رفت و برگشت در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با 3 گل یا بیش از این به پیروزی برسد و آخرین باری که تیمی موفق به انجام این کار شده بود،در سال 1960 و با برد اینتراخت فرانکفورت مقابل رنجرز بود. حالا شاگردان هاینکس اولین تیم تاریخ هستند که در یک تورنمنت اروپایی در سه نوبت بارسلونا را در نوکمپ شکست دهند(سال 1996، 1998 و امروز)

بایرنی ها درحالی خودشان را برای حضور در ورزشگاه ومبلی آماده می کنند که در بازیهایشان درمراحل نیمه نهایی و یک چهارم پایانی گلی دریافت نکرده اند وتنها تیم تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان اروپاست که در تمام بازیهای خارج از خانه اش در طول رقابت های این فصل وبعد از مرحله گروهی به پیروزی رسیده تا توانسته به فینال برسد.

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -