تبلیغات
Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ بارسلونا - بارسلونا4 – میلان صفر؛مشت آهنی برچانه میلان / بازگشت آبی است و اناری!
welcome to fcbarcelona

بارسلونا4 – میلان صفر؛مشت آهنی برچانه میلان / بازگشت آبی است و اناری!

چهارشنبه 23 اسفند 1391 03:14 ب.ظ

نویسنده : مهدی علی محمدی
Leo Messi - Barcelona-Milan


سایت گل – بارسلونا با نمایشی درخشان توانست میلان را چهار بر صفر ببرد و در مجموع با برد چهار بر دو صعود کند.

کاتالان‌ها کار دشواری داشتند و باید باخت دو بر صفر در خانه حریف را جبران می‌کردند، اما آنها توانستند اولین تیمی در لیگ قهرمانان با فرمت جدید شوند که شکست دو بر صفر در دیدار رفت را جبران می‌کند.

لیونل مسی ستاره دیدار بود و نشان داد به اوج برگشته. بارسلونا هم با تیکی‌تاکای همیشگی‌اش به نتیجه درخشانی رسید. آن هم در شرایطی که حتی طرفداران خوش‌بین این تیم هم نگران بودند.


چابی از مصدومیت همسترینگ رهایی یافته و به میدان رفته بود و داوید ویا و پدرو در کنار مسی در خط حمله قرار گرفته بودند.

در سوی دیگر هم امبایه نیانگ به جای جیامپائولو پاتزینی مصدوم بازی می‌کرد و استفان الشعراوی و کوین پرینس بواتنگ کنارش بودند.

بارسا از همان ابتدای بازی فوق‌العاده بود و تنها پنج دقیقه برای رسیدن به گل صبر کرد. مسی با چابی یک و دو کرد و با ضربه‌ای بسیار دقیق و زیرکانه توپ را از گوشه محوطه جریمه به پشت سر کریستین آبیاتی زد.

میلان دست به دفاع محض زده بود و مجبور بود مقابل موج‌های حملات پیاپی بارسلونا مقاومت کند. یک بار اینیاتسیو آباته به نظر می‌رسید پدرو را در محوطه جریمه سرنگون کرده باشد، و یک بار هم ضربه فوق‌العاده آندرس اینیستا از پشت محوطه جریمه را آّبیاتی به کمک تیر دروازه دفع کرد و مسی هم در برگشت توپ را به بیرون زد.

کمی بعد شوت سرکش چابی را آبیاتی با نوک انگشتانش به سختی دفع کرد.

میلان به‌تدریج توانست به بازی برگردد و چیزی نمانده بود ضربه کشنده را به میلان بزند. ضربه سر بسیار بد خاویر ماسچرانو باعث شد توپ به امبایه نیانگ برسد و او هم که در فرصتی عالی با ویکتور والدس تک به تک شده بود توپ را به تیر دروازه کوبید.

به نظر می‌رسید میلانی‌ها بیشتر از این صحنه بهت‌زده شدند تا بازیکنان بارسلونا! لحظاتی بعد بود که اینیستا مسی را در کمین دید و توپ را به او سپرد تا او از پشت محوطه جریمه توپ را با ضربه‌ای کات‌دار از بین مدافعان حریف و آبیاتی به تور دروازه برساند و به نیانگ درس بدهد.

بازی در نیمه دوم با حملات بارسا آغاز شد و آنها در دقیقه 55 گل سوم را هم زدند. روی یک صحنه ماسیمو آمبروزینی در کار با توپ عجله کرد. توپ به چابی رسید و او هم با پاسی رویایی داوید ویا را در سمت راست صاحب توپ کرد و او هم آن را با ضربه‌ای دقیق به گل سوم تبدیل کرد.

میلان دیگر نیاز به گل داشت و روبینیو و سولی مونتاری به جای نیانگ و آمبروزینی به بازی رفتند. بعدتر بویان کرکیچ هم وارد میدان شد. میلان در ادامه نمایش خوبی داشت و توپ را در اختیار گرفت. آنها دو فرصت خوب را از دست دادند و جرارد پیکه و جوردی آلبا با تکل‌های لحظه آخری که زدند نگذاشتند میلان به گلی که برای صعود می‌خواهد برسد.

حملات میلانی‌ها به بارسا فرصت ضدحمله را می‌داد. الکسیس سانچس تازه‌وارد روی یکی از این ضدحملات با آبیاتی تک به تک شد و دروازه او را گشود، اما میلان خوش‌اقبال بود که داور این گل را آفساید اعلام کرد.

اما ضدحملات بارسا ادامه داشت. آنها در دقیقه 92 به گل چهارم رسیدند. اینیستا توپ را در یکی از حملات میلان گرفت، آن را به مسی سپرد، مسی توپ را نگاه داشت و صبر کرد تا الکسیس فرار کند و سپس توپ را به او داد. الکسیس با پاس عرضی فوق‌العاده‌اش جوردی آلبا را در سمت دیگر میدان صاحب توپ کرد و او هم در موقعیتی تک به تک توپ را از بین پاهای آبیاتی به گل چهارم تبدیل کرد.

بارسا به این ترتیب بازی را برد و به جمع هشت تیم برتر رسید.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -